Henna

 

Henna była stosowana już od niepamiętnych czasów we wschodnich cywilizacjach. Obecnie przeżywa swój renesans. Stosuje się ją nie tylko w celach estetycznych, ale także ze względu na jej właściwości aseptyczne. Pokrywa ona włosy twardniejącą warstwą ochronną, dzięki czemu zapewnia im trwałość i pogrubienie, gdyż uzupełnia wszelkie pęknięcia oraz sprawia, że nabierają pięknego połysku. Przemysł kosmetyczny roślinne i syntetyczne środki do farbowania rzęs i brwi.

Henna jest zabiegiem polegającym na delikatnym farbowaniu włosków. Kolor ulega stopniowemu zmywaniu. Efekt utrzymuje się na rzęsach przez około 3 – 4 tygodnie. Zabiegu na rzęsy nie należy powtarzać częściej niż co miesiąc, gdyż mogą one ulec osłabieniu.

W przypadku brwi, rezultat przyciemnienia będzie mniej trwały. Zwykle najpóźniej po dwóch tygodniach trzeba wykonać zabieg ponownie, ale zdarza się, ze henna znika dużo wcześniej. Nie należy jednak przesadzać z częstotliwością wykonywania henny.

W salonie kosmetycznym możemy wybierać spośród szerokiej gamy barw, mi.in czarnej, brązowej, rudej, grafitowej, szarej, mieszanki czerni z brązem.

Wybór odpowiedniego koloru jest bardzo istotny. Brwi zbyt ciemne nadają twarzy groźny, nienaturalny wygląd. Ogromną zaletą tego „makijażu” jest trwałość. Możemy zażywać kąpieli w basenie, korzystać z sauny, płakać (najlepiej ze szczęścia), pocić się i kolor z brwi oraz rzęs nie spłynie tak, jak stałoby się to w przypadku użycia tradycyjnego makijażu kolorowego (tusz, kredka).

Ponadto rzęsy zabarwione henną wyglądają bardzo naturalnie. Henna jest dobrym rozwiązaniem dla osób posiadających jasne brwi i rzęsy, „znikające” przy braku makijażu. Stanowi także naturalne podkreślenie oprawy oka wiosną oraz latem, kiedy nie chcemy stosować pełnego, cięższego makijażu (henna jedynie nadaje kolor, nie pogrubia i nie przedłuża rzęs, dlatego efekt nie jest tak spektakularny, jak przy użyciu maskary).

PRZECIWWSKAZANIA DO FARBOWANIA BRWI I RZĘS:

  • stany zapalne i alergiczne skóry,
  • choroby zakaźne
  • niektóre dermatozy
  • choroby i uszkodzenia oka (np. jęczmień, zapalenie spojówek, zaczerwienienie)
  • jakiekolwiek uszkodzenia lub otarcia naskórka w okolicy brwi,
  • soczewki kontaktowe