Zapotrzebowanie na zabiegi napinające skórę oraz kształtujące ciało jest bardzo duże. Nowoczesne zabiegi napinania skóry oraz kształtowania ciała szybko stają się jednymi z najpopularniejszych i najszybciej rozwijających się technik odmładzania skóry. Obecnie pragniemy kształtowania ciała oraz redukcji cellulitu bez konieczności wykonywania ćwiczeń fizycznych. FOCUS RF zapewnia rozwiązanie zarówno zadowalające jak i korzystne, a także trwalszą redukcję zmarszczek osiąganą bez stosowania tzw. „wypełniaczy” skóry.

Wzmocnienie struktury skóry oraz minimalizacja zmarszczek przywracające gładkość naszej skórze tradycyjnie wymagało zastosowania inwazyjnych zabiegów chirurgicznych bądź technik ablacyjnych, jak np. resurfacing laserowy lub peeling chemiczny. Sposoby te z powodu występujących po nich dolegliwości, przedłużającego się okresu rekonwalescencji oraz wysokiego ryzyka wystąpienia zaburzenia pigmentacji straciły na popularności.

Urządzenie FOCUS RF wygładza drobne zmarszczki, podnosi i napina profit twarzy

  • Spektrum elektromagnetyczne
  • Promienie gamma Promienie X Podczerwień Częstotliwość radiowa
  • Światło widzialne
  • Częstotliwość estetyczna Zastrzeżone
  • Częstotliwości modulacji (MF) 10000m

Prąd RF dostarczają elektrody dotykające skóry. Dwie najpopularniejsze konfiguracje elektrod w urządzeniach RF dostępnych obecnie na rynku to konfiguracja dwubiegunowa/trójbiegunowa i jednobiegunowa. Te dwie konfiguracje różnią się od siebie w polu energii pochodnej, ale efekt końcowy działania energii na tkankę jest podobny.

 

W konfiguracji jednobiegunowej jedna elektroda jest aktywna/dodatnia, a druga (dużo większa) jest umieszczona daleko od pierwszej i służy jako podkładka ujemna/uziemiająca. Systemy jednobiegunowe koncentrują gęstość RF o dużej mocy na pojedynczej elektrodzie zapewniając relatywnie głęboką, ale bardziej przypadkową penetrację oraz rozproszone wydatkowanie wraz ze zmniejszeniem się gęstości RF oraz mocy, a to dlatego, że prąd ma do przebycia długą drogę od źródła emitowanej mocy. Prąd jednobiegunowy przechodzi przez ścieżkę o najmniejszym oporze, a to łączy się z utratą tkanki tłuszczowej na twarzy z powodu zastosowania nadmiernych poziomów energii RF, przez co twarz wydaje się jeszcze starsza, bardziej pomarszczona, ponadto istnieje nawet ryzyko spowodowania wklęśnięć w twarzy.

FOCUS RF Dwubiegunowa RF (dwie elektrody) – Bezpieczna do zabiegów na twarz i ciało

W konfiguracji dwubiegunowej FOCUS RF prąd RF przepływa między dwoma identycznymi elektrodami w aplikatorze (kątnicy), jedną dodatnią, a drugą ujemną ulokowanymi w ustalonej odległości. Prąd RF przepływa przez tkankę pod przewidywalnym łukiem między dwoma biegunami bezpiecznie wyznaczonym przez obszar miedzy dwoma elektrodami +/-. Odległość między uchwytami elektrod wizualnie wskazuje osobie obsługującej urządzenie dokładne miejsce, do którego dociera RF. W przypadku systemów dwubiegunowych nie ma potrzeby stosowania uziemienia. Przewidywalny wzór i rozdział prądu dwubiegunowego FOCUS RF w tkankach umożliwia jego bardziej docelowe doprowadzenie, system ten jest bezpieczny, kontrolowany i bardziej dokładny, co stanowi jego główną zaletę. Napinacz skóry Auto-Focus 3D obejmuje programy zadane do lokalizowania i działania na pożądanym obszarze tkanki, wymagając w związku z tym mniejszej ilości energii do rozgrzania skóry właściwej. Co z kolei zapewnia mniejsze odczucie dyskomfortu oraz niebolesne rezultaty.

FOCUS RF WYKONUJE KORZYSTNE ZABIEGI ESTETYCZNE:

  1. Napinanie skóry
  2. Reformacja kolagenu, odmładzanie skóry, wygładzanie
  3. Kształtowanie ciała, odchudzanie
  4. Redukcja cellulitu

Proces napinania skóry za pomocą FOCUS RF

Na skutek wibracji RF o niskiej częstotliwości dochodzi do reakcji naprężenia cząsteczkowego. Włókna kolagenowe zaczynają się kurczyć, nawet do 65%. Skóra wygładza się. Auto-Focus 3D bezpiecznie i skutecznie pozwala na selektywne ogrzewanie tkanki na różnych głębokościach, naprężenie szkieletu kratowego wspierającego tkankę tłuszczową oraz na częściową denaturację istniejącego kolagenu, usprawniając w ten sposób formowanie się nowego kolagenu. Kiedy włókna kolagenowe są ogrzane, niektóre z połączeń sieciowych ulegają przerwaniu, ale nie zniszczeniu, kolagen ulega skurczeniu i zagęszczeniu, dochodzi do ponownego utworzenia kolagenu. Tak zwiększona aktywność fibroblastów powoduje odmłodzenie skóry, co z kolei inicjuje procesy odnowy (proliferacja fibroblastyczna oraz neokolageneza).

Zabiegi kształtowania sylwetki mogą pomóc w przywróceniu optymalnego kształtu konkretnym obszarom ciała. Tkanka tłuszczowa jest bardzo wrażliwa na przepływ krwi. FOCUS RF termicznie pobudza przekrwienie i zwiększa przepływ krwi oraz uwalnia wolne kwasy tłuszczowe. Stymuluje nowy kolagen oraz przyspiesza lipolizę i drenaż limfy.

Otyłość odgrywa ważną rolę w homeostazie tkanki tłuszczowej, ale można przekształcić ją w hipertermię za pomocą urządzenia FOCUS RF . Hipertermia pobudzana elektrotermolizą selektywną przy użyciu FOCUS RF zwiększa przepływ krwi w obrębie obszaru poddawanego zabiegowi i usprawnia drenaż złogów tłuszczowych, dezintegrację oraz apoptozę indukowanych ciepłem komórek tłuszczowych. Zabieg kształtowania i odchudzania ciała przeprowadzany przy użyciu FOCUS RF powoduje w efekcie redukcję obwodu w pasie oraz w udach.

FOCUS RF – redukuje oznaki cellulitu, wygładza strukturę i zmniejsza pojawianie się cellulitu.

Cellulit charakteryzuje się występowaniem podzielonych odcinków podskórnej tkanki tłuszczowej, które migrują w strukturze podskórnej tkanki elastycznej. Cellulit wynika z magazynowania tłuszczu w tkance podskórnej, który odstaje przez elastyczną warstwę tkanki łącznej pokrywającej zmagazynowany w skórze właściwej tłuszcz, w tym także głębiej leżące połączenie podskórno-skórne oraz podskórne warstwy tłuszczu, powodując nierówności skóry określane jako skórka pomarańczowa.

Opatentowany system Fokus RF technologii Auto-Focus 3D może pomóc wygładzić i napiąć skórę dotkniętą cellulitem poprzez naprężenie skórne przegród włóknistych na skutek termicznych obrażeń układu naczyniowego. RF stosowana w Fokus RF napina i obkurcza warstwę tkanki znajdującą się między skórą właściwą a tkanką podskórną.

Fokus RF maksymalizuje dostawę energii RF do powierzchniowego tłuszczu podskórnego tworząc selektywnie zlokalizowane obrażenia termiczne w połączeniach tłuszczowych w efekcie powodujące widoczną poprawę skóry dotkniętej cellulitem. Wzmocnienie skóry stanowi zasadniczy warunek długotrwałej poprawy stanu skóry dotkniętej cellulitem.