Fotoodmładzanie twarzy

Fotoodmładzanie twarzy jest zabiegiem, który nie tylko poprawia zewnętrzny wygląd skóry, ale także leczy ją. Metoda fotoodmładzania polega na biostymulacji tkanek i ma wiele zalet. Fotoodmładzanie twarzy działa rewitalizująco, tonizująco i rozjaśniająco. Ponadto techniki fotoodmładzania przywracają cerze zdrowy koloryt. Laserowe odmładzanie skóry twarzy sprawia, że zmarszczki są mniej widoczne. Zabieg wpływa również na poprawienie gęstości skóry. W celu zwiększenia efektu, fotoodmładzanie twarzy trzeba powtarzać cyklicznie, od 4 do 6 razy.

Laserowe odmładzanie skóry

Jest to jeden z rodzajów zabiegów dermatologicznych. Emitowane światło pobudza komórki do produkcji nowego kolagenu i elastyny. Kolagen jest odpowiedzialny za napięcie skóry oraz redukcję zmarszczek. Niestety zanika wraz z upływem lat, a to przyczynia się do procesu starzenia się skóry. Laserowe odmładzanie może być zastosowane na dowolnej części ciała, jednak najczęściej zabiegowi poddaje się skórę twarzy, szyi, ramion i dekoltu oraz dłoni. Fotoodmładzanie jest bezinwazyjne, dlatego już następnego dnia po zabiegu kobieta może powrócić do swojej normalnej aktywności fizycznej. Po zabiegu skóra może stać się lekko zaczerwieniona i obrzęknięta, a po upływie kilku dni zaczyna się lekkie złuszczanie naskórka. Wystarczą dwie lub trzy serie naświetlań, by dostrzec pierwsze efekty fotoodmładzania. Około pięć zabiegów przeprowadzanych w odstępach 4-6-tygodniowych pozwala uzyskać wyraźną poprawę wyglądu skóry.

Zabieg z reguły polecany jest wszystkim osobom. Nie można do niego przystąpić w przypadku, gdy ma się świeżą opaleniznę. Odmładzanie twarzy niewskazane jest kobietom z nieuregulowaną cukrzycą i nadciśnieniem. Pacjentka po zabiegu może wrócić do normalnej pielęgnacji skóry. Trzeba koniecznie pamiętać o prawidłowym nawilżeniu skóry. Ponadto przez kilka dni należy unikać promieni UV.

Zalety fotoodmładzania twarzy

Na skórze twarzy odbija się zmęczenie, stres, nałogi oraz brak snu. Wszystkie te czynniki wpływają na to, że skóra zaczyna się szybciej starzeć. Proces starzenia się skóry można zatrzymać przez zabieg fotoodmładzania, który sprawia, że skóra staje się bardziej elastyczna. Zabieg ten likwiduje zmiany naczyniowe, jak rozszerzone naczynka, tzw. pajączki, naczyniaki, zmiany trądzikowe, w tym zmiany po trądziku różowatym, a także skłonności do rumienienia się. Odmładzanie twarzy laserem niszczy wszelkie zmiany pigmentowe, takie jak przebarwienia, piegi, plamy starcze czy posłoneczne. Warto uświadomić sobie, że fotoodmładzanie twarzy jest mniej inwazyjne niż peelingi chemiczne i dermabrazja laserowa. Zabieg jest krótki, trwa od 20 do 40 minut.

Fotoodmładzanie twarzy jest nieinwazyjną i bezpieczną metodą na odnowę skóry. Co ważne, podczas zabiegu nie dochodzi do zdarcia warstwy naskórka, jak ma to miejsce podczas głębokiego peelingu lub dermabrazji laserowej. Po fotoodmładzaniu można bez obaw myć twarz za pomocą wody i zwykłych, łagodnych dla skóry kosmetyków. Zabieg fotoodmładzania to dobry pomysł dla osób, u których pojawiły się pierwsze oznaki fotostarzenia skóry, takie jak płytkie zmarszczki oraz przebarwienia. Efekt zabiegu to napięta, delikatniejsza i bardziej gładka skóra.