Makijaż Ślubny

makijaż ślubny

 

W dniu ślubu każda z Pań pragnie wyglądać niezwykle atrakcyjnie, kobieco i szykownie. Kwintesencją dobrego wyglądu Panny Młodej w dniu ślubu jest perfekcyjnie wykonany makijaż, który podkreśli walory urody, a zarazem ukryje jej niedoskonałości. Makijaż ślubny powinien być świeży, wodoodporny, trwały, dopasowany do typu urody, świetlisty oraz delikatny w rysunku i barwie. Stanowi połączenie cech makijażu fotograficznego, dziennego i wieczorowego. Trzeba pamiętać, że makijaż ślubny powinien wzmacniać rysy i kształty elementów twarzy, a przy tym sprawiać wrażenie delikatnego i zachować lekkość. Zasada ta często sprawdza się podczas robienia zdjęć Pannie Młodej, gdzie w rzeczywistości wydaje się że makijaż jest nieco mocniejszy, natomiast na fotografii jest on zdecydowanie delikatniej zarysowany.

Ważna jest kolorystyka makijażu, gdzie powinny być to barwy naturalne, pastelowe i lekko połyskujące. Dobieramy kolor makijażu w zależności od typu urody i koloru sukienki, jeśli Panna Młoda ma sukienkę w kolorze białym, zaleca się tonacje zimne, a jeśli jest to kolor ecru stosowane są tonacje ciepłe. Istotną rolę w makijażu odgrywają bazy, które nakłada się przed wykonaniem całkowitego makijażu. Wyróżniamy trzy rodzaje baz: baza pod makijaż, baza pod cienie i baza pod pomadkę. Bazy mają za zadanie ułatwić aplikację, ożywić kolor, utrwalić makijaż, ulepszyć przyczepność, wygładzić, nawilżyć, zmatowić bądź rozświetlić skórę.Musimy pamiętać o pełnej korekcie twarzy, dobrym podkładzie kryjącym oraz korektorach i tonerach dostosowanych do potrzeb cery, które zakamuflują defekty skóry min. przebarwienia i naczynka. Do podkreślenia kości policzkowych stosowany jest róż ,przeważnie jasny, świetlisty i lekko skontrastowany z cerą, nałożony na policzki w zależności od potrzeb.Makijaż oczu ma za zadanie podkreślić ich kształt i barwę. Świetnie sprawdzają się doczepiane pojedyncze kępki rzęs i dobrze wytuszowane rzęsy, które nadają oku wyrazistości. Makijaż ust skupia na sobie precyzyjność wykonania, czysty kontur i świeży nie agresywny wygląd. Usta często najpierw obrysowuje się kredką do ust tzw. konturówką, która min. służy do nierozmywania pomadki i błyszczyka, następnie maluje się wargi pomadką bądź też błyszczykiem. Przy makijażu ust należy pamiętać, że kolor powinien być dobrany do makijażu oczu, jeśli makijaż oczu jest mocny, usta maluje się w tonacjach jaśniejszych niż oczy, natomiast jeśli oczy pomalowane są jasnymi odcieniami to usta maluje się w tonacjach ciemniejszych.

Do utrwalenia makijażu używa się tzw. fixerów. Są dwa rodzaje fixera:

  • w pudrze, daje efekt makijażu wodoodpornego, nakłada się go tylko pędzlem
  • w sprayu, daje efekt makijażu wodoodpornego i trwałego, stosujemy go po makijażu i spryskujemy z odległości 30 cm.

Makijaż próbny:

Przed tak wyjątkową okazją jak ślub – wskazane jest wykonanie makijażu próbnego. W trakcie którego kosmetyczka współpracując z Panną Młodą dobierze go idealnie do urody, koloru i rodzaju sukni, dodatków i wiązanki ślubnej a także oczekiwań Klientki. Makijaż próbny daje możliwość ewentualnych poprawek tak aby w tym ważnym dniu wszystko przebiegło idealnie i bez przykrych niespodzianek.