Darsonval jest urządzeniem o silnym działaniu bakteriobójczym i rozgrzewającym, bardzo skuteczny sposób na trądzik. Osoby szukające szybkiej i sprawdzonej metody leczenia trądziku, za pomocą tego urządzenia osiągną znakomite rezultaty w redukcji zmian oraz przyspieszeniu procesu gojenia się miejsc zmienionych chorobowo. Niepodważalnym atutem tego urządzenia jest fakt, iż efekty zabiegów zauważalne są już w pierwszych dniach stosowania. Dodatkowo podczas zabiegów w istotny sposób zwiększa się absorpcja preparatów kosmetycznych, co jest pomocne w walce z uciążliwym trądzikiem. W produktach powiązanych znajdą Państwo specjalnie dobrane produkty przeznaczone do walki z trądzikiem i rozjaśnianiem poszarzałej cery.


Prądy d’Arsonvala są ponadto skuteczne w leczeniu łupieżu, wspomagają gojenie się opryszczki, przeciwdziałają wypadaniu włosów, przyspieszają przemianę materii wtkance skórnej, a także odznaczają się działaniem odmładzającym.


Darsonwalizacja przyczynia się do:

 Redukcji zmian trądzikowych

  • Przyspieszenia przemiany materii
  • Zwiększenia absorpcji substancji leczniczych zawartych w kosmetykach
  • Rozgrzewania komórek skóry
  • Działania bakteriobójczego

  • Przeciwdziałania procesowi wypadania włosów.


Jak działa urządzenie Darsonval


Urządzenie wykorzystuje tzw. prądy d’Arsonvala. Są one jedną z odmian prądów wysokiej częstotliwości (300 do 500 kHz). Ich działanie biologiczne opiera się głównie na oddziaływaniu na naczynia krwionośne oraz zakończenia nerwowe skóry. Iskrzenie, które powstaje między elektrodą, a skórą ma korzystny wpływ na tkankę podskórną oraz mięśnie twarzy. Dodatkowo wytwarzający się ozon posiada silne właściwości dezynfekujące. Działanie ładunków elektrycznych powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych skóry, a także zapewnia lepsze odżywienie i przemianę materii w tkance skórnej. Głównymi celami zabiegu darsonwalizacji są: dezynfekcja skóry, tonizacja skóry i mięśni, lepsze ukrwienie naskórka i tkanek głębiej położonych. Istotnym walorem urządzenia jest fakt, iż wspomaga ono transport substancji aktywnych w głąb skóry. Dzięki temu skutecznie pobudza witalność komórek skóry oraz podtrzymuje proces ich regeneracji. W efekcie finalnym skóra pozostaje miękka, gładka i pozbawiona wszelkich niedoskonałości.

 

Przykładowy plan leczenia trądziku:


1. Oczyszczanie manualne skóry twarzy w gabineciekosmetycznym.

2. Darsonvalizacja skóry twarzy dwa razy dziennie po około 5-8min.
3. Dodatkowo bardzo polecamy peeling kawitacyjny, który skutecznie oczyści, wygładzi i poprawi ogólny wygląd cery.