Regulacja brwi

Regulacja brwi

Rzadko która kobieta jest w pełni zadowolona ze swoich brwi. Naturę albo krzywdy wyrządzone własną ręką można poprawić. Dobrze wystylizowane brwi stanowią ładną oprawę oczu, korygują rysy twarzy, a nawet odejmują lat. Niedoceniane i często pomijane w makijażu. Są tak samo ważne jak rzęsy i usta. Bo bez zadbanych brwi twarz wygląda jak obraz bez ramy. Zatem trzeba nadać im odpowiedni kształt.

Linia brwi zostaje wymodelowana zgodnie z kształtem twarzy, mierząc ją indywidualnie za pomocą trzech punktów odniesienia.:

twarz owalna – brwi w kształcie łuków powinny stopniowo się wznosić, a po minięciu 2/3 długości zacząć łagodnie opadać.
twarz kwadratowa – kształt łuków, których najwyższy punkt powinien (wyjątkowo) przypadać na 1 długości brwi, złagodzi rysy.
twarz pociągła – brwi bez łuków w postaci prostych kresek, pomogą wyrównać proporcję i optycznie ją skrócą.
twarz okrągła – łagodnie wydłuży ją kształt podobny do idealnego dla twarzy owalnej, ale z większym kątem wznoszenia się i opadania łuku.

W naszym salonie wykonujemy regulację łuku brwiowego pęsetą, aby nadać brwiom idealnego kształtu. Wykonujemy depilację brwi także woskiem .Dzięki temu zostają usunięte wszystkie niepotrzebne włoski, ale nie można nadać brwiom idealnego kształtu, a w starszym wieku powoduje to opadanie powieki.